Fotbalisté Třince pod novým trenérem Strakou vyhráli potřetí v řadě

Trenér František Straka. Foto fktrinec.czTrenér František Straka. Foto fktrinec.cz

Pět zápasů během osmnácti dní sehráli fotbalisté Třince ve druhé lize pod vedením nového trenéra Františka Straky. Z posledního místa čtrnáctičlenné tabulky, kdy byli bez bodového zisku, se posunuli o několik příček výš.

Reklama

 

 

Třinecký obrat k lepšímu nastal díky tomu, že z uplynulých čtyř kol vytěžilo mužstvo všech deset bodů, které má nyní na svém kontě.

František Straka vystřídal na lavičce po čtvrtém zápase trenéra Svatopluka Habance. Tedy kouče, který předtím vedl v první lize Ústí nad Labem (2010-2011), posléze Slovácko Uherské Hradiště a Zbrojovku Brno.

Zajímavostí bylo, že kdysi se Straka s Habancem potkali v jednom klubu, konkrétně už v prvoligových Teplicích, kde byli společně v rolích asistentů tehdejších trenérů a posléze spolupracovali jako trenér (Straka) a asistent (Habanec).

Předtím vedl Karvinou v první lize

František Straka se ujal trenérského kormidla Třince v průběhu letošní podzimní sezony. Předtím vedl do listopadu 2019 Karvinou v první lize, takže nešel úplně do neznáma. Pod Strakovou taktovkou Třinečtí nejprve prohráli s lídrem tabulky Hradcem Králové 1:2. Potom remizovali s Vlašimí 3:3 a přišla šňůra tří vítězství – v Praze nad Viktorií Žižkov 2:0, v Praze nad Vyšehradem 2:0 a doma nad Táborskem 2:0.

„Hráčům jsem kladl na srdce, aby byli disciplinovaní a trpěliví. Důležité bylo, že jsme dali první gól a následně i druhý,“ shrnul Straka na klubovém webu další bodový zisk. „Třetí výhra v řadě je důkazem, že jsme měli velkou touhu uspět. Zápas se vyznačoval osobními souboji, ale tím nechci říci, že by byl fotbal v pozadí,“ uvedl třinecký kouč.
V příštím kole čeká na fotbalisty Třince cesta na opačný konec republiky. V sobotu 28. listopadu by měli hrát na stadionu FK Ústí nad Labem, třetího celku tabulky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Svátky města jinak. Olomouc baví Olomouc Svátky města jinak. Olomouc baví Olomouc
Jako hráč získal hokejový titul s pražskou Slavií, teď bude Aleš Krátoška asistentem trenéra v Třinci Jako hráč získal hokejový titul s pražskou Slavií, teď bude Aleš Krátoška asistentem trenéra v Třinci
Fotbalisté Karviné mohou dohrávat sezonu v klidu Fotbalisté Karviné mohou dohrávat sezonu v klidu

Volejbalový trenér Jan Václavík skončil v Ostravě a odchází do Švýcarska Volejbalový trenér Jan Václavík skončil v Ostravě a odchází do Švýcarska
Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny
Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné


Komentáře