Fotbalisté Karviné šokovali Zlín a už mají první vítězství

Nehráli v úvodních šesti kolech první ligy špatný fotbal, bojovali a dvakrát remizovali, ale prvního vítězství se fotbalisté MFK Karviná dočkali až v sedmém duelu sezony. A stálo to za to, když šokovali Zlín.

Reklama

Na jeho půdě Karvinští dominovali po výhře 4:1. I díky tomu se odpoutali z posledního místa tabulky, čímž jen zdramatizovali situaci na nejspodnějších příčkách.

Karviná si poradila se soupeřem, který týden předtím zvítězil v Opavě 3:0. A Zlín, který chtěl úspěch z Opavy potvrdit, doma selhal. To jsou paradoxy.

„Věděli jsme, že předtím Zlín zdolal i Teplice a dovede být silným týmem směrem dopředu. A ve Zlíně mají útočníka Poznara, který dokáže udělat prostor i pro ostatní hráče. Proto jsme se snažili eliminovat útočnou sílu nejlepšího střelce soupeře. A vzhledem k výsledku jsme to zvládli,“ spokojeně hodnotil karvinský trenér František Straka na tiskovce po zlínském zápase.

Už jsme věřili, že se nám podaří zlomit sérii bez vítězství. Ale že to přijde zrovna venku, to jsme nemohli tušit,“ prohodil trenér.

Trenér Straka chválil taktiku

Kouč si cenil splněné strategie svého mužstva. „Největší rozdíl v obou týmech byl v tom, že jsme po taktické stránce obstáli na výbornou. V naší hře jsem vypozoroval i kvalitní individuální výkony. I hráči, kteří dostali šanci, odvedli spolehlivý příspěvek pro mužstvo. To je potěšující zjištění. Vadil mi jen inkasovaný gól, ale domácí Jiráček se krásně trefil jak za nároďák,“ líčil Straka.

Výhra 4:1 působí přesvědčivým způsobem. „S takovým výsledkem musí z naší strany opravdu panovat spokojenost. Už dříve jsme také sahali po třech bodech, ale chybělo nám pověstné štěstíčko. Prostě jsme tentokrát zaslouženě vyhráli, ale zůstaňme soudní a při zemi,“ rozebíral karvinský trenér vydařené představení.

Nerozpakoval se přitom vyzdvihnout některé fotbalisty ze svého kádru. „Ba Loua je pro nás nadstandardním hráčem v české lize. Ostatní se k němu přidali. Martin Bukata hrál po delší době od začátku utkání. Marek Hanousek taky super. Prosadili se i Erik Puchel a Michal Petráň,“ zmínil Straka opory.

Ostatně, Petráň prožívá skvělé období. Ještě na jaře hrál za Pardubice druhou ligu. A nyní dal v první lize už tři branky.

Příště do Teplic

Příští zápas bude mít pro karvinského trenéra Františka Straku pikantní nádech.

Nejen, že půjde v Teplicích v neděli 1. září o souboj dvou celků se shodným ziskem pěti bodů, ale Straka přijede s Karvinou na půdu klubu, v němž začínal svoji trenérskou kariéru v české lize.

Nejprve jako asistent Františka Cipra a poté byl hlavním trenérem Teplic i při triumfu v Českém poháru v roce 2003. A Straka také vedl teplické fotbalisty v té době v evropských pohárech.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře