Fotbalisté Karviné šokovali Zlín a už mají první vítězství

Míč, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comMíč, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Nehráli v úvodních šesti kolech první ligy špatný fotbal, bojovali a dvakrát remizovali, ale prvního vítězství se fotbalisté MFK Karviná dočkali až v sedmém duelu sezony. A stálo to za to, když šokovali Zlín.

Reklama

Na jeho půdě Karvinští dominovali po výhře 4:1. I díky tomu se odpoutali z posledního místa tabulky, čímž jen zdramatizovali situaci na nejspodnějších příčkách.

Karviná si poradila se soupeřem, který týden předtím zvítězil v Opavě 3:0. A Zlín, který chtěl úspěch z Opavy potvrdit, doma selhal. To jsou paradoxy.

„Věděli jsme, že předtím Zlín zdolal i Teplice a dovede být silným týmem směrem dopředu. A ve Zlíně mají útočníka Poznara, který dokáže udělat prostor i pro ostatní hráče. Proto jsme se snažili eliminovat útočnou sílu nejlepšího střelce soupeře. A vzhledem k výsledku jsme to zvládli,“ spokojeně hodnotil karvinský trenér František Straka na tiskovce po zlínském zápase.

Už jsme věřili, že se nám podaří zlomit sérii bez vítězství. Ale že to přijde zrovna venku, to jsme nemohli tušit,“ prohodil trenér.

Trenér Straka chválil taktiku

Kouč si cenil splněné strategie svého mužstva. „Největší rozdíl v obou týmech byl v tom, že jsme po taktické stránce obstáli na výbornou. V naší hře jsem vypozoroval i kvalitní individuální výkony. I hráči, kteří dostali šanci, odvedli spolehlivý příspěvek pro mužstvo. To je potěšující zjištění. Vadil mi jen inkasovaný gól, ale domácí Jiráček se krásně trefil jak za nároďák,“ líčil Straka.

Výhra 4:1 působí přesvědčivým způsobem. „S takovým výsledkem musí z naší strany opravdu panovat spokojenost. Už dříve jsme také sahali po třech bodech, ale chybělo nám pověstné štěstíčko. Prostě jsme tentokrát zaslouženě vyhráli, ale zůstaňme soudní a při zemi,“ rozebíral karvinský trenér vydařené představení.

Nerozpakoval se přitom vyzdvihnout některé fotbalisty ze svého kádru. „Ba Loua je pro nás nadstandardním hráčem v české lize. Ostatní se k němu přidali. Martin Bukata hrál po delší době od začátku utkání. Marek Hanousek taky super. Prosadili se i Erik Puchel a Michal Petráň,“ zmínil Straka opory.

Ostatně, Petráň prožívá skvělé období. Ještě na jaře hrál za Pardubice druhou ligu. A nyní dal v první lize už tři branky.

Příště do Teplic

Příští zápas bude mít pro karvinského trenéra Františka Straku pikantní nádech.

Nejen, že půjde v Teplicích v neděli 1. září o souboj dvou celků se shodným ziskem pěti bodů, ale Straka přijede s Karvinou na půdu klubu, v němž začínal svoji trenérskou kariéru v české lize.

Nejprve jako asistent Františka Cipra a poté byl hlavním trenérem Teplic i při triumfu v Českém poháru v roce 2003. A Straka také vedl teplické fotbalisty v té době v evropských pohárech.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře