Dukla Jihlava získala Michala Poletína z Vítkovic

Michal Poletín. Foto: archiv MoravskéListy.czMichal Poletín. Foto: archiv MoravskéListy.cz

JIHLAVA - Hokejový útočník Michal Poletín působil už v pěti extraligových klubech. A nyní znovu změnil dres, když z Vítkovic zamířil do prvoligové Dukly Jihlava.

Reklama

Celek z Vysočiny v něm získává kvalitního hráče, který má na svém kontě 442 zápasů v nejvyšší soutěži. V tomto směru bude patřit k nejzkušenějším hokejistům v první lize.

Osmadvacetiletý Poletín na sebe poprvé upozornil v pražské Slavii, kde hned nastupoval po boku špičkových hokejistů.

Následně hrál za Škodu Plzeň, s níž v roce 2016 vybojoval bronzovou medaili v extralize. A rovněž v tomto týmu se potkal v jednom dresu s řadou osobností, jako jsou Petr Kadlec, Jakub Jeřábek, Dominik Kubalík, Jakub Lev a mnozí další extraligoví tahouni.

Z Plzně zamířil Poletín do Chomutova, kde během dvou sezon v extralize odváděl velmi dobré služby. A odehrál tam na 120 extraligových zápasů. Svým důrazným hokejem byl nepříjemným soupeřem pro všechny týmy, navíc měl i skvělé střelecké období.

V jednom celku působil s Michalem Vondrkou, Ivanem Humlem, Markem Tomicou, Vladimírem Růžičkou mladšími a dalšími tehdejšími chomutovskými oporami.

Už sehrál první zápas

Loni v létě odešel Poletín z Chomutova do Zlína, kde strávil půlku sezony. Další část soutěžního ročníku pak nastupoval za HC Vítkovice Ridera. Dohromady za oba celky nastřádal na šedesát startů v extralize.

Po odchodu z Vítkovic byl skoro až do poloviny srpna bez angažmá. „Poté, co nepřišla žádná konkrétní nabídka z extraligy, jsem se domluvil s vedením Dukly Jihlava. Jsem tady krátce, ale věřím, že rychle poznám nové spoluhráče,“ svěřil se Poletín na klubovém webu.

Hned po svém příchodu do Dukly absolvoval Poletín svůj první přípravný zápas v jihlavském dresu proti Prostějovu (6:0). Hráčský kádr Dukly se stále tvoří, je v něm několik hráčů na zkoušce. Příprava na ledě je v plném proudu. Tým mj. před startem první ligy ještě čeká odveta v Prostějově, dvě utkání s Horáckou Slavií Třebíč a generálka s HC Dynamo Pardubice.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře