Dlouhá pauza je pořád znát, míní zlínský asistent Martin Hamrlík

Z hokejové extraligy. Foto: MoravskeListy.czZ hokejové extraligy. Foto: MoravskeListy.cz

Hokejisté Zlína a Olomouce se po obnovení programu v extralize zatím potýkají s menší rozehraností vzhledem k dlouhé tréninkové i zápasové pauze.

Reklama

Souboj extraligových hokejových celků Olomouce a Zlína v dalším kole nejvyšší soutěže vyzněl skoro jednoznačně pro hostující tým. Zlínští vyhráli na Hané 4:1, čímž odčinili předchozí domácí prohru s pražskou Spartou.

Asistent trenéra Zlína Martin Hamrlík navzdory plnému bodovému zisku z Olomouce vítězství nepřeceňoval. „I když jsme uspěli, stále nejsme rozehraní. V předchozí vynucené pauze jsme byli asi jen pětkrát na ledě a je to pořád znát. Ale můžeme se alespoň odrazit do tréninku. Body jsou důležité hlavně pro psychiku,“ uvažoval Martin Hamrlík ve vyjádření pro média na tiskové konferenci.

Zlín se v Olomouci opíral o brankáře Libora Kašíka, který v dřívější části kariéry působil právě v hanáckém týmu. „Libor byl stavebním kamenem našeho kolektivního výkonu. Vychytal spoustu šancí v ubojovaném utkání,“ uvedl Hamrlík. Zlínští by měli hrát v pátek 13. listopadu doma s dosud posledními Pardubicemi a v neděli 15. listopadu vTřinci.

Olomoučtí po restartu extraligy ještě nebodovali. „I po zápase v Liberci nám chybí další klíčoví hráči ze základní sestavy. Už to začíná být hrozivé,“ posteskl si při hodnocení utkání trenér Zdeněk Moták.

„Musíme shánět kluky z první ligy. Rovněž pro ně to je složitá situace. Taky nebyli v poslední době pravidelně na ledě a možná ještě méně než my v Olomouci,“ přemítal kouč.

Podle statistik se Olomouci nedaří skórovat. V posledních třech kolech v součtu úvodní fáze extraligy a nynějšího obnovení soutěže vstřelili tamní hokejisté pokaždé jen jeden gól (proti Hradci Králové 1:6), v Liberci (1:2) a se Zlínem (1:4). A Hanáky čeká nebývale náročný program, když v pátek 13. listopadu by měli hrát na ledě rozjetého Třince a v neděli 15. listopadu v Hradci Králové.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu) Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu)
Kniha 150 let MHD v Brně je znovu v prodeji Kniha 150 let MHD v Brně je znovu v prodeji
Sigma Olomouc je třetí za Slavií a Spartou. Sedmnáct bodů nám nikdo nesebere, říká kouč Radoslav Látal Sigma Olomouc je třetí za Slavií a Spartou. Sedmnáct bodů nám nikdo nesebere, říká kouč Radoslav Látal

Olomoucký trenér Látal: Zvládáme vyhrát i vyrovnané zápasy Olomoucký trenér Látal: Zvládáme vyhrát i vyrovnané zápasy
Basketbalisté Brna splnili cíl. Odměna za dřinu, říká trenér Lubomír Růžička Basketbalisté Brna splnili cíl. Odměna za dřinu, říká trenér Lubomír Růžička
Kopřivničtí házenkáři jsou po restartu oslabeni o šest hráčů Kopřivničtí házenkáři jsou po restartu oslabeni o šest hráčů


Komentáře