Brněnský trenér Marek: Evropský pohár hrát nebudeme

Trenér Ondřej Marek. Foto: MoravskeListy.czTrenér Ondřej Marek. Foto: MoravskeListy.cz

Brněnští volejbalisté přišli o účast v evropském Poháru CEV. Původně měli hrát s londýnským celkem, ale zápasy se neuskuteční.

Reklama

Brněnští volejbalisté se chystali na vstup do pohárové Evropy. Měli startovat v Poháru CEV, což je po Lize mistrů druhá nejvyšší klubová evropská soutěž. Jenže okolnosti neumožní sehrání osmifinále a tudíž Brno se na mezinárodní scéně nepředstaví.

Jak uvádí klubový web, soupeřem brněnského týmu měl být londýnský celek IBB Polonia. V současné době ale platí striktní pravidla pro cestování mezi Británií a Českem, oba týmy by před svým venkovním utkání musely zůstat ve čtrnáctidenní karanténě.

Trenér londýnského celku Evangelos Koutouleas, který v minulosti vedl i kyperský národní tým tak přišel s řešením – odehrát obě utkání na neutrální půdě právě na tomto ostrovním státu.

„Kyperská federace byla tomuto řešení nakloněna, dokonce se mělo hrát s diváky. Určitě by to bylo mediálně i sportovně zajímavé, bohužel ale Česko z hlediska pandemie spadlo do zemí kategorie C. Na Kypru bychom tak museli na testy a do povinné čtrnáctidenní karantény. Žádali jsme o výjimku tamní ministerstvo zdravotnictví, s tou jsme ale neuspěli,“ objasnil nepříjemnou situací trenér brněnských volejbalistů Ondřej Marek pro klubový web.

Atmosféru si neužijí

Naděje pro Brno, že zasáhne do Poháru CEV, zhasla. Klub sděluje široké sportovní veřejnosti, že momentálně již není možné najít jinou variantu, kde odehrát obě utkání, aniž by volejbalisté museli být na místě o čtrnáct dní déle. „Hráči si atmosféru evropského duelu neužijí," litoval Marek.

Česká extraliga je od první poloviny října pozastavena, Brněnští odehráli zatím čtyři zápasy. Kluby kvůli nouzovému stavu nemohou ani trénovat v hale.

Se složitou situací se tak musí kromě brněnského celku  vypořádávat i další čeští zástupci v evropských pohárech. Konkrétně by VK Karlovarsko mělo hrát Ligu mistrů, celky Dukly Liberec a Jihostroje České Budějovice se kvalifikovaly do Poháru CEV. Tým VK Lvi Praha zatím figuruje mezi účastníky Vyzývacího poháru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku
Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni
Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova

Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem
Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy
V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno


Komentáře