Brankář Aleš Stezka vyměnil sever Čech za Havířov a chce být oporou

HAVÍŘOV - Zajímavé peripetie prožívá v hokejovém dění mladý brankář Aleš Stezka. V minulých dvou letech působil v severočeských klubech a během léta zamířil na opačný konec republiky - do Havířova.

Reklama

Měl by se stát oporou prvoligového celku, který sháněl posily mezi brankové tyčky. A Stezka, jenž má i extraligové zkušenosti, věří v úspěšnou příští sezonu.

Vytáhlý gólman působil v juniorském věku i v Americe. Po návratu se stal součástí špičkového extraligového klubu HC Bílí Tygři Liberec.

V silné konkurenci měl přednost Roman Will, takže na Stezku vyšlo jen hostování nebo střídavé starty v jiných celcích. Loni v létě přišel do kádru tehdy extraligového Chomutova, který chtěl stavět na mladých brankářích.

Jenže po angažování zkušeného Kanaďana Justina Peterse na Stezku nezbylo místo. Proto byl uvolněn do prvoligového Slovanu Ústí nad Labem a do Chomutova se případně vracel jen na lavičku náhradníků.

„Když se řešilo, kam bych měl jít z Chomutova, zvolil jsem Ústí. Dojíždělo nás tam víc kluků z chomutovského kádru a myslím, že jsme odvedli dobré služby. Sice jsme bohužel často prohrávali, ale dokázali jsme se vyhecovat proti favoritům,“ líčil Stezka ještě při svém působení v Ústí.

Na závěr sezony se vrátil do Chomutova, který bojoval v baráži o udržení v extralize. Tamní celek Pirátů ale soutěž neuhájil a kvůli finančním potížím se prakticky rozpadl hráčský kádr. „Já jsem byl administrativně hráčem Liberce a hostoval jsem v Chomutově i v Ústí. Pod Ještěd jsem se už nevrátil a řešil jsem, co dál,“ uznal Stezka.

Chtělo ho i Ústí

Zajímavostí je, že v Liberci dělal předtím dvojku Willovi, který nyní odešel do Švédska. A když Liberec hledal náhradu za Willa, vyhlédl si Peterse z Chomutova.

O Stezku mělo zájem Ústí nad Labem, které hraje stejnou soutěž jako nyní Havířov, tedy první ligu. „Víme, že Aleš Stezka je kvalitním brankářem, proto jsme o něj usilovali i nadále. Rozvažoval, kam půjde, a nakonec se zřejmě i kvůli sportovním ambicím Havířova rozhodl odejít právě tam,“ poznamenal ústecký jednatel a hlavní trenér Vladimír Evan na brankářovu adresu.

První liga je těžkou soutěží

Stezka si tak zvyká na nový klub, ale v hokejovém prostředí nejsou podobné změny něčím výjimečným. „Pár zdejších hráčů jsem už znal z dřívějška, když jsme se potkávali jako soupeři. Už po prvních dvou týdnech jsem poznal, že zázemí zimního stadionu je moc fajn. Hlavní bude, abychom se připravili na sezonu. První liga je náročnou soutěží, loni jsem za Ústí chytal i proti Kladnu, které pak došlo až do extraligy,“ podotkl brankář.

Havířovští hokejisté se v přípravě dvakrát střetnou s Frýdkem-Místkem, se Vsetínem i polským Krakowem a jednou se slovenskou Duklou Trenčín. Havířov i nadále povede zkušený kouč Jiří Režnar, který byl v minulé sezoně vyhlášen v anketě nejlepším trenérem první ligy, což je velký úspěch v konkurenci ostatních klubů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře