Bod bereme, ale měli jsme vyhrát, tvrdil jihlavský kouč Kučera po vstupu do druhé ligy

JIHLAVA - Bezbrankovou remízou v Ústí nad Labem vykročili fotbalisté FC Vysočina Jihlava do nového ročníku druhé ligy. V ní by měli patřit k favoritům na přední příčky v tabulce s ohledem na to, že na jaře bojovali dokonce v baráži o postup mezi elitu.

Reklama

Zklamání a rozpaky z konce minulé sezony už jsou minulostí, trenér Radim Kučera věnuje už veškerou energii přípravě a zápasům o body.

Jak hodnotíte první vystoupení Vysočiny Jihlava v rozbíhajícím se ročníku druhé ligy?

Bod z venku bereme. Uhráli jsme vzadu nulu a jelikož jsme nedostali gól, stačilo to na remízu. Na druhou stranu si myslím, že jsme v Ústí měli vyhrát. Tlačili jsme se do koncovky, ale chtěli jsme být ještě aktivnější. I když jsme si vytvořili převahu, nezapomínali jsme ani na zadní vrátka a odolali jsme i domácím atakům.

V jihlavském kádru došlo během léta k velkým změnám včetně odchodů opor. Stačí jen vzpomenout ukončená hostování Chlumeckého a Preislera z pražské Dukly, Bredy z Ostravy, jakož i loučení mladého Šulce, jehož si Viktoria Plzeň stáhla z Jihlavy zpět a obratem poslala do prvoligové Opavy. Útočník Klíma zamířil do Mladé Boleslavi. Kdo kromě kapitána Vaculíka nyní přebírá největší zodpovědnost?

Snažili jsme se držet míč, což se nám dařilo. Dobře to zvládali vepředu Standa Klobása a s Lukášem Zoubelem. A pokud soupeř přece jen získal balón, bylo pro něj těžké úspěšně zaútočit. Stoprocentní výkon podala i stoperská dvojice, která uhlídala domácího Matějku. Příslibem byl i mladý Smejkal. Mužstvo se sehrává na poslední chvíli, ale to je běžný jev po obměně kádru.

Na co se zaměříte v přípravě na příští zápasy?

Abychom dotáhli akce ke gólovému vyjádření. S tím jsme se potýkali už v jarní části minulého ročníku i během letních přípravných utkání. Hráči potřebují více klidu. Musíme pracovat na zlepšení útočné fáze a věřím, že dáme nějaké góly.

Druhá liga se postupně dostane do tempa. Jaké jsou jihlavské záměry?

Předně se potvrzuje, že to bude nesmírně náročná soutěž. Byť některé týmy v čele se Zbrojovkou Brno jsou postupovými adepty, nikdo z předpokládaných favoritů v prvním kole nevyhrál. Hradec Králové stejně jako Brno a Jihlava remizoval, Dukla Praha dokonce prohrála doma s Třincem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře