Basketbalisté Opavy se drží v tabulce za vedoucím Nymburkem

Basketbalisté BK Opava. Foto: MoravskeListy.czBasketbalisté BK Opava. Foto: MoravskeListy.cz

Na skvělém druhém místě tabulky basketbalové ligy se po obnovení soutěže pevně drží tým BK Opava. Ze sedmi zápasů vyhrál šest a v úspěšnosti opavský celek stíhá vedoucí Nymburk, který má sedm vítězství z osmi duelů.

Reklama

„Jsme rádi, že můžeme po dlouhé a především nucené pauze znovu trénovat a hrát. Kluci si vážili toho, že mohli přijít na tréninky a těšili se i na zápasy,“ uvedl opavský trenér Petr Czudek v těchto intencích na klubovém webu po vítězném souboji s Pardubicemi.

„Jen samotná příprava bez následného utkání nestačí. Potřebná je herní praxe. Věděli jsme, že proti Pardubicím to bude v naší hale bez diváků, ale s tím se musíme vypořádat stejně jako ostatní celky,“ uvažoval Czudek.

Zkušený kouč přiznal, že byl před restartem ligy nervozní. „Nechtěl jsem to ale přenášet na hráče. Hlavně jsem je nabádal, abychom hráli jednoduše. Každý, kdo zasáhl do hry, odvedl kus práce. Zvládli jsme koncovku i poté, co se vyfauloval Filip Zbránek,“ shrnul trenér obnovenou premiéru v sezoně.

Basketbalová liga by se měla znovu dostat do plného tempa. Opavští dva dny po utkání s Pardubicemi nastoupí podle rozpisu v derby v Ostravě. „Máme krátký čas na regeneraci. Na druhou stranu se už rozehráváme, zatímco pro Novou huť Ostrava to bude první zápas po dlouhé přestávce,“ dodal Czudek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře