Městská nemocnice Ostrava se pozvolna vrací k běžnému provozu

Z centra Ostravy. Foto Archiv MoravskeListy.czZ centra Ostravy. Foto Archiv MoravskeListy.cz

Městská nemocnice Ostrava v souvislosti s klesající tendencí počtu pacientů pozitivních na onemocnění covid-19 snížila počet covidových jednotek a pozvolna se vrací k běžnému provozu.

Reklama

 

Aktuálně jsou v ní vyčleněny pro covid + pacienty dvě standardní stanice Geriatrie a jedna stanice Ortopedie s maximální kapacitou 60 lůžek. Pro pacienty vyžadující intenzivní péči jsou určeny dvě jednotky intenzivní péče s kapacitou 10 lůžek. Upravena byla také provozní doba infekční ambulance.

„Počty hospitalizovaných covid + pacientů se samozřejmě mění, je vidět klesající tendence, ale z našeho pohledu není pokles tak rychlý, jak bylo na základě analýz ministerstva zdravotnictví predikováno,“ uvedl  ředitel nemocnice Ptr Uhlig v tiskové zprávě.

Na začátku listopadu byli covidoví pacienti hospitalizováni na 6 lůžkových stanicích a třech jednotkách intenzivní péče s maximální kapacitou 120 lůžek, která byla téměř naplněna. Připravena k otevření byla i sedmá stanice, ale k jejímu otevření nakonec nemocnice nemusela přistoupit. Počet pacientů se o prvním listopadovém víkendu začal snižovat.

Covidové jednotky byly zřízeny místo dvou ortopedických stanic, chirurgie E a geriatrie F a D. Pro pacienty pozitivní na covid-19, kteří nevyžadují hospitalizaci na akutních lůžkách v nemocnici, je stále určena stanice C v Léčebně dlouhodobě nemocných v Radvanicích, která spadá pod Městskou nemocnici Ostrava.

Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Marcela Murasová doplňuje:„Pro fungování covidových jednotek, infekční ambulance a odběrového centra je personální zajištění klíčové. Péče o covidové pacienty je náročnější a nároky na počet ošetřujícího personálu vyšší, proto jsou stále některé provozy omezeny nebo uzavřeny. Nadále zůstávají uzavřeny lůžkové stanice rehabilitace a kožního oddělení. Posílení covidových JIP je na úkor personálu ostatních intenzivních péčí, ARO a anestezie. Veškerý covidový provoz je udržován díky personálu z mnoha pracovišť nemocnice, které měly utlumenu plánovou péči a operativu."

V nemocnici je stále zredukován provoz některých oddělení, omezena je také zbytná ambulantní péče, některá preventivní a plánovaná vyšetření. V plném rozsahu zůstala zachována onkologická a akutní operativa, částečně byl omezen provoz hyperbarické komory. Dětský rehabilitační stacionář a Linka důvěry i dál fungují bez omezení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku
Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni
Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova

Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem
Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy
V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno


Komentáře