Aquapark v Olomouci láká na novinku - Aktivity Park

Zcela novou atrakci má na letní sezónu olomoucký aquapark. Od soboty 3. července je v provozu nový 3D Aktivity park.

Reklama

Herní komplex s kapacitou až 200 dětí, je přístupný samostatně, bez nutnosti návštěvy plaveckého areálu, nebo zdarma jako součást služeb, které aquapark svým návštěvníkům nabízí.

Moderní aktivity park stojí v místech, kde dříve bývalo málo využívané beachvolejbalové hřiště. Dominantou nového herního komplexu je velké 3D bludiště, dvě vzduchové trampolíny o rozměrech 10 x 14 metrů a 6 x 6 metrů i kiosek s pestrou nabídkou občerstvení a nové toalety.

„Nabízíme zcela novou možnost vyžití nejen pro návštěvníky aquaparku, navíc o dost méně závislou na změnách počasí. Snažíme se tím rozšiřovat spektrum našich služeb, protože hlavně rodiče s dětmi u nás chtějí nejen odpočívat, ale trávit čas i aktivně,“ popisuje novinku ředitel aquaparku Dalibor Přikryl.

Nový herní komplex najde své využití 8 až 10 měsíců v roce. Do aktivity parku je totiž možné přijít i zcela nezávisle na plaveckém areálu.

„Je to možné díky novému vstupu přímo z parkoviště před aquaparkem, kde si návštěvník zakoupí samostatné vstupné. Pokud se ovšem během pobytu na hřišti rozmyslí a rozhodne se zůstat také na koupání, není problém. Stane se totiž automaticky součástí aquaparku a při odchodu na pokladně doplatí cenu vstupného,“ přibližuje fungování areálu Dalibor Přikryl.

Nové hřiště je pak samozřejmě možné využít zdarma v rámci vstupného do vnitřní i venkovní části aquaparku.

„Jsem rád, že vedení aquaparku přemýšlí ekonomicky a snaží se držet krok v nabídce svých služeb. Areál patří k jednomu z nejnavštěvovanějších cílů kraje a nový aktivity park bude určitě vhodně využíván jako doplněk i v době, kdy není tak vysoká poptávka po koupání,“ komentuje investiční náměstek primátora Martin Major.

„Obstát v konkurenci a udržet dobrou návštěvnost by mohl v blízké budoucnosti zajistit i další rozvoj areálu na přilehlých pozemcích,“ naznačil další záměry náměstek Major.

Stavbu 3D bludiště zajišťovala společnost, která již má s realizací tohoto typu hřišť zkušenosti v jiných městech, např. v Hodoníně, Mostě nebo Mladých Bucích. Aquapark za novou atrakci zaplatil necelých 6 milionů korun, další 2 miliony pak vynaložil na vybudování související drobné architektury jako je stánek s občerstvením, toalety a posezení.

Když nás vedení aquaparku koncem minulého roku seznámilo se záměrem vybudovat v areálu tuto novou atrakci, přivítali jsme to jako velmi strategické řešení. Posílí atraktivitu venkovního areálu i sportovní vyžití. A letos se nám navíc skvěle hodí do našeho konceptu kampaně ‚Léto na pohodu‘, kterou lákáme zejména tuzemské turisty k návštěvě Olomouce,“ vítá novinku náměstkyně primátora pro cestovní ruch a sport Markéta Záleská.

CO JE 3D BLUDIŠTĚ?

Labyrint z lanových prvků a dřevěných lávek jištěný sítěmi,tři patra v různých výškách nad zemí,trasy členěné podle náročnosti překážek,stezky a vyhlídkové plošiny,přestupové domečky s nejrůznějšími funkcemi. A to vše bez složitého jištění a náročného školení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře