Aquapark v Olomouci láká na novinku - Aktivity Park

3D Bludiště. Foto Magistrát města Olomouce.3D Bludiště. Foto Magistrát města Olomouce.

Zcela novou atrakci má na letní sezónu olomoucký aquapark. Od soboty 3. července je v provozu nový 3D Aktivity park.

Reklama

Herní komplex s kapacitou až 200 dětí, je přístupný samostatně, bez nutnosti návštěvy plaveckého areálu, nebo zdarma jako součást služeb, které aquapark svým návštěvníkům nabízí.

Moderní aktivity park stojí v místech, kde dříve bývalo málo využívané beachvolejbalové hřiště. Dominantou nového herního komplexu je velké 3D bludiště, dvě vzduchové trampolíny o rozměrech 10 x 14 metrů a 6 x 6 metrů i kiosek s pestrou nabídkou občerstvení a nové toalety.

„Nabízíme zcela novou možnost vyžití nejen pro návštěvníky aquaparku, navíc o dost méně závislou na změnách počasí. Snažíme se tím rozšiřovat spektrum našich služeb, protože hlavně rodiče s dětmi u nás chtějí nejen odpočívat, ale trávit čas i aktivně,“ popisuje novinku ředitel aquaparku Dalibor Přikryl.

Nový herní komplex najde své využití 8 až 10 měsíců v roce. Do aktivity parku je totiž možné přijít i zcela nezávisle na plaveckém areálu.

„Je to možné díky novému vstupu přímo z parkoviště před aquaparkem, kde si návštěvník zakoupí samostatné vstupné. Pokud se ovšem během pobytu na hřišti rozmyslí a rozhodne se zůstat také na koupání, není problém. Stane se totiž automaticky součástí aquaparku a při odchodu na pokladně doplatí cenu vstupného,“ přibližuje fungování areálu Dalibor Přikryl.

Nové hřiště je pak samozřejmě možné využít zdarma v rámci vstupného do vnitřní i venkovní části aquaparku.

„Jsem rád, že vedení aquaparku přemýšlí ekonomicky a snaží se držet krok v nabídce svých služeb. Areál patří k jednomu z nejnavštěvovanějších cílů kraje a nový aktivity park bude určitě vhodně využíván jako doplněk i v době, kdy není tak vysoká poptávka po koupání,“ komentuje investiční náměstek primátora Martin Major.

„Obstát v konkurenci a udržet dobrou návštěvnost by mohl v blízké budoucnosti zajistit i další rozvoj areálu na přilehlých pozemcích,“ naznačil další záměry náměstek Major.

Stavbu 3D bludiště zajišťovala společnost, která již má s realizací tohoto typu hřišť zkušenosti v jiných městech, např. v Hodoníně, Mostě nebo Mladých Bucích. Aquapark za novou atrakci zaplatil necelých 6 milionů korun, další 2 miliony pak vynaložil na vybudování související drobné architektury jako je stánek s občerstvením, toalety a posezení.

Když nás vedení aquaparku koncem minulého roku seznámilo se záměrem vybudovat v areálu tuto novou atrakci, přivítali jsme to jako velmi strategické řešení. Posílí atraktivitu venkovního areálu i sportovní vyžití. A letos se nám navíc skvěle hodí do našeho konceptu kampaně ‚Léto na pohodu‘, kterou lákáme zejména tuzemské turisty k návštěvě Olomouce,“ vítá novinku náměstkyně primátora pro cestovní ruch a sport Markéta Záleská.

CO JE 3D BLUDIŠTĚ?

Labyrint z lanových prvků a dřevěných lávek jištěný sítěmi,tři patra v různých výškách nad zemí,trasy členěné podle náročnosti překážek,stezky a vyhlídkové plošiny,přestupové domečky s nejrůznějšími funkcemi. A to vše bez složitého jištění a náročného školení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Jeden milion naočkovaných dávek, Jihomoravský kraj překonal další magickou laťku Jeden milion naočkovaných dávek, Jihomoravský kraj překonal další magickou laťku
Olomouc - tramvajová trať na Nové Sady: trolejové vedení už stojí, jinde zpevňují zemi pod budoucí koleje Olomouc - tramvajová trať na Nové Sady: trolejové vedení už stojí, jinde zpevňují zemi pod budoucí koleje
Nová radnice v Ostravě  chce zvýšit bezpečnost a informovanost občanů Nová radnice v Ostravě chce zvýšit bezpečnost a informovanost občanů

Davy dobrovolníků nedorazily, hasiči i policisté postupně snižují své nasazení Davy dobrovolníků nedorazily, hasiči i policisté postupně snižují své nasazení
Památník Tomáše Bati sbírá ocenění Památník Tomáše Bati sbírá ocenění
Příprava nové parkovací politiky v Olomouci jde do finále Příprava nové parkovací politiky v Olomouci jde do finále


Komentáře