V Ostravě - Svinově pokračuje rekonstrukce kanalizačních a vodovodních sítí

Rekonstrukce stávající kanalizace a vodovodních řadů včetně přípojek, která začala vloni v březnu v Ostravě - Svinově, pokračuje podle harmonogramu.

Reklama

 

Provádí se v ulicích Bratří Sedláčků, Axmanova, Hrabyňská, Hečkova, Krůčkova, Králka a Navrátilova. Celkem se opraví 4 642 metrů sítí. Součástí jedné z loni zahájených, největších investic do obnovy této infrastruktury je také výstavba dvou čerpacích stanic. Po ukončení stavby v květnu 2022 se v lokalitě zlepší kvalita pitné vody i životní prostředí, ulice získají nových povrch.

„Dokončena byla již zhruba třetina prací včetně výstavby jedné z čerpacích stanic,“ uvedla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová v tiskové zprávě.

„Až to klimatické podmínky dovolí, bude realizátor pokračovat. Stavba ve Svinově, která běží podle plánu, výrazně zlepší současný havarijní stav odkanalizování celé této oblasti. Na ústřední čistírnu bude nově napojeno 122 nemovitostí, splaškové vody z nich už nepotečou do vodotečí, ale do čistírny odpadních vod, kde budou vyčištěny,“ dodala Bajgarová.

Rekonstrukce kanalizační a vodovodní sítě ve Svinově je jednou ze 49 vodohospodářských staveb, které se prováděly, nebo zahájily v loňském roce.

Prozatím je hotova modernizace 1550 metrů sítí za 22 milionů korun, konkrétně rekonstrukce kanalizace v ulici Axmanova a části stoky v ulici Bratří Sedláčků, nová se vystavěla v Navrátilově ulici.

V rámci stavby budou rekonstruovány povrchy jednotlivých ulic, některé jsou přímou součástí projektu města. Ostatní bude řešit návazný projekt obvodu Svinova, finančně se na nich bude podílet jak město, tak městský obvod.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B


Komentáře