Obrovské srdce se objeví na budově ostravské nemocnice

Srdce, baterie - MNOSrdce, baterie - MNO

V době koronavirové pandemie, která negativně ovlivňuje životy každého jednotlivce, jsou pod největším tlakem zdravotníci a osoby pečující o nemocné.

Reklama

 

Jako výraz vděku a signál podpory se pro ně v termínu od 24. listopadu až po 1. prosince v rámci dobročinné aktivity „Světlo lékařům“ postupně rozsvítí budovy nemocnic, domovy pro seniory a hospici napříč všemi kraji České republiky.

V Městské nemocnici Ostrava se „Světlo lékařům“ rozsvítí ve středu 25. listopadu mezi 20. a 21. hodinou, jako v jediné nemocnici v Moravskoslezském kraji.Obrovské nasvícené SRDCE a BATERIE ozdobí hlavní vstup a pavilon E nemocnice.

„S radostí jsme přijali nabídku Asociace společenské odpovědnosti, která se u příležitosti světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday, rozhodla vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům, kteří denně bojují s pandemií. Je nám ctí, že si Asociace vybrala právě naši nemocnici,“ uvedl ředitel MNO Petr Uhlig.

„Světlo lékařům“ je složené ze symbolů srdce a baterie. Zatímco srdce v podobě loga Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterie v podobě loga iniciativy Energii lékařům představuje potřebnou energii.Potřebnou energii zhmotňují speciálně vytvořené Giving Tuesday balíčky s kvalitními produkty a potravinami, které putují do nemocnic a domovů (nejen) pro seniory.Balíčky obsahují mix tyčinek, oříšků, sušeného ovoce a dalších funkčních/nutričně hodnotných potravin. Složení je pestré a splňuje přísná hygienická kritéria.

„Za aktivitou stojí Asociace společenské odpovědnosti a iniciativa Energii lékařům. Jejím hlavním cílem je vyjádřit zdravotníkům, pečovatelům, dobrovolníkům i všem občanům potřebnou podporu a ukázat jim, že v tom nejsou sami. Světelnou projekci zajišťuje kreativní studio VISUALOVE,“ informovala v tiskové zprávě mluvčí města Andrea Vojkovská.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B

Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce
Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku


Komentáře