Obrovské srdce se objeví na budově ostravské nemocnice

V době koronavirové pandemie, která negativně ovlivňuje životy každého jednotlivce, jsou pod největším tlakem zdravotníci a osoby pečující o nemocné.

Reklama

 

Jako výraz vděku a signál podpory se pro ně v termínu od 24. listopadu až po 1. prosince v rámci dobročinné aktivity „Světlo lékařům“ postupně rozsvítí budovy nemocnic, domovy pro seniory a hospici napříč všemi kraji České republiky.

V Městské nemocnici Ostrava se „Světlo lékařům“ rozsvítí ve středu 25. listopadu mezi 20. a 21. hodinou, jako v jediné nemocnici v Moravskoslezském kraji.Obrovské nasvícené SRDCE a BATERIE ozdobí hlavní vstup a pavilon E nemocnice.

„S radostí jsme přijali nabídku Asociace společenské odpovědnosti, která se u příležitosti světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday, rozhodla vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům, kteří denně bojují s pandemií. Je nám ctí, že si Asociace vybrala právě naši nemocnici,“ uvedl ředitel MNO Petr Uhlig.

„Světlo lékařům“ je složené ze symbolů srdce a baterie. Zatímco srdce v podobě loga Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterie v podobě loga iniciativy Energii lékařům představuje potřebnou energii.Potřebnou energii zhmotňují speciálně vytvořené Giving Tuesday balíčky s kvalitními produkty a potravinami, které putují do nemocnic a domovů (nejen) pro seniory.Balíčky obsahují mix tyčinek, oříšků, sušeného ovoce a dalších funkčních/nutričně hodnotných potravin. Složení je pestré a splňuje přísná hygienická kritéria.

„Za aktivitou stojí Asociace společenské odpovědnosti a iniciativa Energii lékařům. Jejím hlavním cílem je vyjádřit zdravotníkům, pečovatelům, dobrovolníkům i všem občanům potřebnou podporu a ukázat jim, že v tom nejsou sami. Světelnou projekci zajišťuje kreativní studio VISUALOVE,“ informovala v tiskové zprávě mluvčí města Andrea Vojkovská.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal
Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal


Komentáře