Městská nemocnice Ostrava se pozvolna vrací k běžnému provozu

Z centra Ostravy. Foto Archiv MoravskeListy.czZ centra Ostravy. Foto Archiv MoravskeListy.cz

Městská nemocnice Ostrava v souvislosti s klesající tendencí počtu pacientů pozitivních na onemocnění covid-19 snížila počet covidových jednotek a pozvolna se vrací k běžnému provozu.

Reklama

 

Aktuálně jsou v ní vyčleněny pro covid + pacienty dvě standardní stanice Geriatrie a jedna stanice Ortopedie s maximální kapacitou 60 lůžek. Pro pacienty vyžadující intenzivní péči jsou určeny dvě jednotky intenzivní péče s kapacitou 10 lůžek. Upravena byla také provozní doba infekční ambulance.

„Počty hospitalizovaných covid + pacientů se samozřejmě mění, je vidět klesající tendence, ale z našeho pohledu není pokles tak rychlý, jak bylo na základě analýz ministerstva zdravotnictví predikováno,“ uvedl  ředitel nemocnice Ptr Uhlig v tiskové zprávě.

Na začátku listopadu byli covidoví pacienti hospitalizováni na 6 lůžkových stanicích a třech jednotkách intenzivní péče s maximální kapacitou 120 lůžek, která byla téměř naplněna. Připravena k otevření byla i sedmá stanice, ale k jejímu otevření nakonec nemocnice nemusela přistoupit. Počet pacientů se o prvním listopadovém víkendu začal snižovat.

Covidové jednotky byly zřízeny místo dvou ortopedických stanic, chirurgie E a geriatrie F a D. Pro pacienty pozitivní na covid-19, kteří nevyžadují hospitalizaci na akutních lůžkách v nemocnici, je stále určena stanice C v Léčebně dlouhodobě nemocných v Radvanicích, která spadá pod Městskou nemocnici Ostrava.

Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Marcela Murasová doplňuje:„Pro fungování covidových jednotek, infekční ambulance a odběrového centra je personální zajištění klíčové. Péče o covidové pacienty je náročnější a nároky na počet ošetřujícího personálu vyšší, proto jsou stále některé provozy omezeny nebo uzavřeny. Nadále zůstávají uzavřeny lůžkové stanice rehabilitace a kožního oddělení. Posílení covidových JIP je na úkor personálu ostatních intenzivních péčí, ARO a anestezie. Veškerý covidový provoz je udržován díky personálu z mnoha pracovišť nemocnice, které měly utlumenu plánovou péči a operativu."

V nemocnici je stále zredukován provoz některých oddělení, omezena je také zbytná ambulantní péče, některá preventivní a plánovaná vyšetření. V plném rozsahu zůstala zachována onkologická a akutní operativa, částečně byl omezen provoz hyperbarické komory. Dětský rehabilitační stacionář a Linka důvěry i dál fungují bez omezení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B

Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce
Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku


Komentáře