Městská nemocnice Ostrava se pozvolna vrací k běžnému provozu

Městská nemocnice Ostrava v souvislosti s klesající tendencí počtu pacientů pozitivních na onemocnění covid-19 snížila počet covidových jednotek a pozvolna se vrací k běžnému provozu.

Reklama

 

Aktuálně jsou v ní vyčleněny pro covid + pacienty dvě standardní stanice Geriatrie a jedna stanice Ortopedie s maximální kapacitou 60 lůžek. Pro pacienty vyžadující intenzivní péči jsou určeny dvě jednotky intenzivní péče s kapacitou 10 lůžek. Upravena byla také provozní doba infekční ambulance.

„Počty hospitalizovaných covid + pacientů se samozřejmě mění, je vidět klesající tendence, ale z našeho pohledu není pokles tak rychlý, jak bylo na základě analýz ministerstva zdravotnictví predikováno,“ uvedl  ředitel nemocnice Ptr Uhlig v tiskové zprávě.

Na začátku listopadu byli covidoví pacienti hospitalizováni na 6 lůžkových stanicích a třech jednotkách intenzivní péče s maximální kapacitou 120 lůžek, která byla téměř naplněna. Připravena k otevření byla i sedmá stanice, ale k jejímu otevření nakonec nemocnice nemusela přistoupit. Počet pacientů se o prvním listopadovém víkendu začal snižovat.

Covidové jednotky byly zřízeny místo dvou ortopedických stanic, chirurgie E a geriatrie F a D. Pro pacienty pozitivní na covid-19, kteří nevyžadují hospitalizaci na akutních lůžkách v nemocnici, je stále určena stanice C v Léčebně dlouhodobě nemocných v Radvanicích, která spadá pod Městskou nemocnici Ostrava.

Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Marcela Murasová doplňuje:„Pro fungování covidových jednotek, infekční ambulance a odběrového centra je personální zajištění klíčové. Péče o covidové pacienty je náročnější a nároky na počet ošetřujícího personálu vyšší, proto jsou stále některé provozy omezeny nebo uzavřeny. Nadále zůstávají uzavřeny lůžkové stanice rehabilitace a kožního oddělení. Posílení covidových JIP je na úkor personálu ostatních intenzivních péčí, ARO a anestezie. Veškerý covidový provoz je udržován díky personálu z mnoha pracovišť nemocnice, které měly utlumenu plánovou péči a operativu."

V nemocnici je stále zredukován provoz některých oddělení, omezena je také zbytná ambulantní péče, některá preventivní a plánovaná vyšetření. V plném rozsahu zůstala zachována onkologická a akutní operativa, částečně byl omezen provoz hyperbarické komory. Dětský rehabilitační stacionář a Linka důvěry i dál fungují bez omezení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B


Komentáře