Tornádo na jižní Moravě: Břeclav zřídila krizový štáb

Následky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravského krajeNásledky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Nevídaná bouře, která zasáhla Břeclav, způsobila mnoha lidem škody na majetku zejména v podobě poničených domů a vozidel. Ve vedlejších obcích jen několik kilometrů od Břeclavi ale bouře společně s tornádem měla mnohem ničivější účinky.

Reklama

"Mnozí lidé přišli o střechu nad hlavou, jsou zranění, bohužel i mrtví. Následující dny, týdny a měsíce budou pro obyvatele extrémním počasím zasažených obcí u Břeclavi neskutečně psychicky i fyzicky náročné," uvádí na webu města starosta Břeclavi Svatopluk Pěček.

"Už v průběhu noci jsme zaznamenali velkou vlnu solidarity od obcí, firem, sdružení, spolků, ale zejména od občanů. Velmi děkujeme těm, kteří chtějí pomoci materiálně i fyzicky nebo třeba s ubytováním postižených občanů. Bude potřeba plachet, pitné vody, ale třeba také statiků, pokrývačů, klempířů…"

Břeclavská radnice aktuálně podniká množství kroků ke zmírnění následků řádění živlů.

"V první fázi je nejdůležitější záchrana lidských životů, ihned poté přichází na řadu řešení materiální a další pomoci. Během tohoto dne a dnů následujících budete na FB města Břeclavi o všem promptně informováni," uvádí starosta.

Podle břeclavské radnice lidé mohou své nabídky pomoci společně s telefoickým kontaktem směřovat  nejlépe na e-mail krizovy.stab@breclav.eu.

"Budeme pravidelně několikrát denně vyhodnocovat a ozývat se vám zpět. Pomoc postiženým obcím se tak bude dařit lépe koordinovat. Rovněž na vás všechny chci apelovat, abyste nenavštěvovali postižené oblasti, pokud k tomu nemáte neodkladný důvod. Silnice je potřeba zachovat průjezdné pro složky IZS."

SOUVISEJÍCÍ: Hodonínsko a Břeclavsko zpustošilo tornádo. Mrtví, zranění, obrovské materiální škody

Tornádo na jižní Moravě: Situace v Hodoníně a okolí je stále vážná

Tornádo na jihu Moravy: Vyhlášen stav nebezpečí. Zřízena krizová linka kraje i Hodonína

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře