Tornádo na jihu Moravy: Vyhlášen stav nebezpečí. Zřízena krizová linka kraje i Hodonína

Následky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravského krajeNásledky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Od páteční (25.6.2021) půlnoci platí na území celého Jihomoravského kraje stav nebezpečí. Důvodem je řešení následků po ničivé bouři.

Reklama

Hejtman Jan Grolich pro ORP Břeclav a Hodonín vyhlásil od půlnoci 25. června 2021 stav nebezpečí na dobu 30 dnů, aby mohly být prováděny rychlé a efektivní kroky k záchraně životů, ochraně zdraví a majetku.

Hasičský záchranný sbor má situaci v postižených oblastech pod kontrolou, ta ale zůstává nadále mimořádně vážná.

Jihomoravský kraj děkuje za všechny nabídky pomoci, ale v současnosti musí nejdříve podrobně zmapovat celou situaci přímo na místech a zjistit, jaké jsou tam aktuální potřeby.

Od pátečního rána (8:00) Jihomoravský kraj aktivuje informační krizovou linku 800 129 921, na které bude možno nabízet pomoc pro postižené obce a jejich obyvatele.

Tato podpůrná telefonní linka dosud vypomáhala s informacemi v rámci očkování (informace k očkování budou již k dispozici jen na lince 1221).

Zřízena krizová linka města Hodonína - 518 316 457

"Žádáme občany, aby pro požadavky i nabídky pomoci (těžká technika, motorové pily, dobrovolnictví, materiální pomoc) přednostně využívali krizovou linku. Prosíme, abyste nevolali jednotlivým členům krizového štábu," uvádí na webu město Hodonín.

Na pomoc občanům postiženým živelnou pohromou byl zřízen transparentní účet: 123-3116270217/0100.

Prostředky z tohoto účtu budou rozděleny mezi občany nejen v Hodoníně, ale i v okolních zasažených obcích - Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky.

"Do zprávy pro příjemce prosím uveďte, do které obce váš příspěvek směrujete. Pokud nebude určena obec, bude příspěvek poměrově rozložen mezi těchto pět municipalit. Vaší pomoci si moc vážíme a všem děkujeme," uvádí na webu město Hodonín.

SOUVISEJÍCÍ: Hodonínsko a Břeclavsko zpustošilo tornádo. Mrtví, zranění, obrovské materiální škody

Tornádo na jižní Moravě: Situace v Hodoníně a okolí je stále vážná

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře