Tornádo na jihu Moravy: Vyhlášen stav nebezpečí. Zřízena krizová linka kraje i Hodonína

Následky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravského krajeNásledky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Od páteční (25.6.2021) půlnoci platí na území celého Jihomoravského kraje stav nebezpečí. Důvodem je řešení následků po ničivé bouři.

Reklama

Hejtman Jan Grolich pro ORP Břeclav a Hodonín vyhlásil od půlnoci 25. června 2021 stav nebezpečí na dobu 30 dnů, aby mohly být prováděny rychlé a efektivní kroky k záchraně životů, ochraně zdraví a majetku.

Hasičský záchranný sbor má situaci v postižených oblastech pod kontrolou, ta ale zůstává nadále mimořádně vážná.

Jihomoravský kraj děkuje za všechny nabídky pomoci, ale v současnosti musí nejdříve podrobně zmapovat celou situaci přímo na místech a zjistit, jaké jsou tam aktuální potřeby.

Od pátečního rána (8:00) Jihomoravský kraj aktivuje informační krizovou linku 800 129 921, na které bude možno nabízet pomoc pro postižené obce a jejich obyvatele.

Tato podpůrná telefonní linka dosud vypomáhala s informacemi v rámci očkování (informace k očkování budou již k dispozici jen na lince 1221).

Zřízena krizová linka města Hodonína - 518 316 457

"Žádáme občany, aby pro požadavky i nabídky pomoci (těžká technika, motorové pily, dobrovolnictví, materiální pomoc) přednostně využívali krizovou linku. Prosíme, abyste nevolali jednotlivým členům krizového štábu," uvádí na webu město Hodonín.

Na pomoc občanům postiženým živelnou pohromou byl zřízen transparentní účet: 123-3116270217/0100.

Prostředky z tohoto účtu budou rozděleny mezi občany nejen v Hodoníně, ale i v okolních zasažených obcích - Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky.

"Do zprávy pro příjemce prosím uveďte, do které obce váš příspěvek směrujete. Pokud nebude určena obec, bude příspěvek poměrově rozložen mezi těchto pět municipalit. Vaší pomoci si moc vážíme a všem děkujeme," uvádí na webu město Hodonín.

SOUVISEJÍCÍ: Hodonínsko a Břeclavsko zpustošilo tornádo. Mrtví, zranění, obrovské materiální škody

Tornádo na jižní Moravě: Situace v Hodoníně a okolí je stále vážná

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Jeden milion naočkovaných dávek, Jihomoravský kraj překonal další magickou laťku Jeden milion naočkovaných dávek, Jihomoravský kraj překonal další magickou laťku
Olomouc - tramvajová trať na Nové Sady: trolejové vedení už stojí, jinde zpevňují zemi pod budoucí koleje Olomouc - tramvajová trať na Nové Sady: trolejové vedení už stojí, jinde zpevňují zemi pod budoucí koleje
Nová radnice v Ostravě  chce zvýšit bezpečnost a informovanost občanů Nová radnice v Ostravě chce zvýšit bezpečnost a informovanost občanů

Davy dobrovolníků nedorazily, hasiči i policisté postupně snižují své nasazení Davy dobrovolníků nedorazily, hasiči i policisté postupně snižují své nasazení
Aquapark v Olomouci láká na novinku - Aktivity Park Aquapark v Olomouci láká na novinku - Aktivity Park
Památník Tomáše Bati sbírá ocenění Památník Tomáše Bati sbírá ocenění


Komentáře