Ředitel hodonínské nemocnice: Byla to tragická noc s 83 zraněnými a jednou obětí

Následky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravského krajeNásledky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Ředitel Nemocnice TGM Hodonín Antonín Tesařík popsal pro CNN Prima News jaká byla noc ze čtvrtka na pátek 25. června 2021 poté, co na oblast Hodonínska udeřilo tornádo.

Reklama

"Byla to neskutečná tragická noc. Okamžitě po útoku přírodního živlu jsme aktivovali traumaplán," řekl v televizi Antonín Tesařík, ředitel hodonínské nemocnice.

Podle ředitele Nemocnice TGM Hodonín postupně do zdravotnického zařízení vozila  záchranná zdravotnická služba, ale i hasičský záchranný sbor pacienty. "Také to byli rodinní příslušníci nebo i spoluobčané přiváželi lidi, kteří byli zraněni při útoku tornáda."

"Do rána jsme ošetřili 83 zraněných, 45 z nich jich zůstalo hospitalizováno."

Podle Antonína Tesaříka šest lidí má těžká zranění, jeden bohužel zemřel. "Mezi hospitalizovanými osobami jsou také tři malé děti, které byly na návštěvě u dědečka, naštěstí nejsou vážně zraněna."

"Nejčastěji jsme ošetřovali zranění chirurgického rázu: od úrazu hlavy, zhmoždění v obličeji, otevřené i zavřené zlomeniny, pohmožděniny, zranění břicha, podvrtnutí," nastínil pro CNN Prima News Antonín Tesařík. "Počty nejsou konečné, protože pacienti stále přijíždějí."

Podle ředitele hodonínské nemocnice byly komplikace i kvůli nedostatku zdravotníků.

"Řada zdravotníků se nemohla dostavit kvůli pádům stromů nebo zatarasení komunikací. Takže jsme aktivovali všechny zdravotníky, kteří byli dostupní přímo v Hodoníně. Ti sem přibíhali nebo přijížděli na kole," popsal.

"Kontaktovali jsme se se sesterskými nemocnicemi, které zřizuje Jihomoravský kraj. V naší bezprostřední blízkosti je nemocnice Kyjov, která také aktivovala traumaplán, a záchranná zdravotnická služba převážela pacienty i tam," dodal pro CNN Prima News ředitel hodonínské nemocnice.

SOUVISEJÍCÍ: Hodonínsko a Břeclavsko zpustošilo tornádo. Mrtví, zranění, obrovské materiální škody

Tornádo na jižní Moravě: Situace v Hodoníně a okolí je stále vážná

Tornádo na jihu Moravy: Vyhlášen stav nebezpečí. Zřízena krizová linka kraje i Hodonína

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře