Kniha 150 let MHD v Brně je znovu v prodeji

Kniha o MHD v Brně.Kniha o MHD v Brně.

Kniha pod názvem „150 let MHD v Brně“ je opět v prodeji. Její křest proběhl loni v květnu v rámci oslav kulatého výročí městské hromadné dopravy v Brně a kniha se velmi rychle doprodala.

Reklama

 

„Druhé vydání je totožné s prvním, jen přináší navíc obal na knihu pro její ochranu. Ke koupi je za 1220 Kč,“ sdělila tisková mluvčí dopravního podníku Hana Tomaštíková v tiskové zprávě.

„V loňském roce, kdy kniha vyšla a slavnostně jsme ji pokřtili, se všech tisíc výtisků rychle rozprodalo. Dopravní podnik proto vypsal nové výběrové řízení a pořídil dotisk v nákladu dalšího tisíce kusů. Zájem o tuto vydařenou publikaci mě těší a věřím, že nyní uspokojíme zájemce, kteří loni neměli to štěstí,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí druhého vydání je kromě knihy i pevný obal, které zamezí jejímu poškození. Kniha 150 let MHD v Brně je za cenu 1220 Kč k dostání v Informační kanceláři na Novobranské 18 v Brně nebo na eshopu https://eshop.dpmb.cz/.
Kniha 150 let MHD v Brně na 358 stranách přináší podrobné informace o fungování městské hromadné dopravy od jejích počátků ve městě Brně až po současnost.

Jedenáct kapitol čtenářům nabízí souhrnný pohled na vývoj tramvajové, autobusové, trolejbusové i lodní dopravy, infrastruktury, vozoven, jízdeneka jízdenkových automatů nebo tvorby jízdních řádů. Jednotlivým kapitolám se věnovalo devět autorů, celkově se však na vydání knihy podílelo více než 40 lidí.

Knihu dopravní podnik pokřtil loni v květnu za přítomnosti primátorky města Brna Markéty Vaňkové a generálního ředitele DPMB Miloše Havránka na hradě Špilberk.


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Svátky města jinak. Olomouc baví Olomouc Svátky města jinak. Olomouc baví Olomouc
Jako hráč získal hokejový titul s pražskou Slavií, teď bude Aleš Krátoška asistentem trenéra v Třinci Jako hráč získal hokejový titul s pražskou Slavií, teď bude Aleš Krátoška asistentem trenéra v Třinci
Fotbalisté Karviné mohou dohrávat sezonu v klidu Fotbalisté Karviné mohou dohrávat sezonu v klidu

Volejbalový trenér Jan Václavík skončil v Ostravě a odchází do Švýcarska Volejbalový trenér Jan Václavík skončil v Ostravě a odchází do Švýcarska
Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny
Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné


Komentáře