Kniha 150 let MHD v Brně je znovu v prodeji

Kniha o MHD v Brně.Kniha o MHD v Brně.

Kniha pod názvem „150 let MHD v Brně“ je opět v prodeji. Její křest proběhl loni v květnu v rámci oslav kulatého výročí městské hromadné dopravy v Brně a kniha se velmi rychle doprodala.

Reklama

 

„Druhé vydání je totožné s prvním, jen přináší navíc obal na knihu pro její ochranu. Ke koupi je za 1220 Kč,“ sdělila tisková mluvčí dopravního podníku Hana Tomaštíková v tiskové zprávě.

„V loňském roce, kdy kniha vyšla a slavnostně jsme ji pokřtili, se všech tisíc výtisků rychle rozprodalo. Dopravní podnik proto vypsal nové výběrové řízení a pořídil dotisk v nákladu dalšího tisíce kusů. Zájem o tuto vydařenou publikaci mě těší a věřím, že nyní uspokojíme zájemce, kteří loni neměli to štěstí,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí druhého vydání je kromě knihy i pevný obal, které zamezí jejímu poškození. Kniha 150 let MHD v Brně je za cenu 1220 Kč k dostání v Informační kanceláři na Novobranské 18 v Brně nebo na eshopu https://eshop.dpmb.cz/.
Kniha 150 let MHD v Brně na 358 stranách přináší podrobné informace o fungování městské hromadné dopravy od jejích počátků ve městě Brně až po současnost.

Jedenáct kapitol čtenářům nabízí souhrnný pohled na vývoj tramvajové, autobusové, trolejbusové i lodní dopravy, infrastruktury, vozoven, jízdeneka jízdenkových automatů nebo tvorby jízdních řádů. Jednotlivým kapitolám se věnovalo devět autorů, celkově se však na vydání knihy podílelo více než 40 lidí.

Knihu dopravní podnik pokřtil loni v květnu za přítomnosti primátorky města Brna Markéty Vaňkové a generálního ředitele DPMB Miloše Havránka na hradě Špilberk.


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře