Jeden milion naočkovaných dávek, Jihomoravský kraj překonal další magickou laťku

Očkovací centrum - ilustrační snímek. Foto MoravskeListy.czOčkovací centrum - ilustrační snímek. Foto MoravskeListy.cz

Milion. Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji ve čtvrtek 8. července 2021 překonal magickou hranici. Jižní Morava je v celostátních statistikách na druhém místě za hlavním městem Prahou.      

Reklama

„Musím v této chvíli poděkovat všem, kdo se nechali naočkovat. Projevili tak mimořádnou společenskou odpovědnost. Poděkování za profesionálně odvedenou práci patří všem subjektům, které očkování provádějí. A to ať už jde o očkovací místa v kraji, která do této chvíle aplikovala přes 850 tisíc dávek, nebo praktické lékaře, kteří jich naočkovali 150 tisíc. Mimochodem toto číslo hovoří o tom, že na jižní Moravě praktici očkují nejvíce ze všech krajů České republiky,“ konstatoval v prostorách očkovacích centra na brněnském výstavišti hejtman Jan Grolich.

Aktuálně je na tom Jihomoravský kraj ze všech našich regionů nejlépe, co se týká odbavování registrovaných (tedy délky front).I přes překonanou „laťku“ jednoho milionu podaných dávek platí, že očkování má smysl. Hejtman apeluje především na vakcinaci ještě nenaočkovaných – zejména seniorů.

„Skupina 65+ je naprosto zásadní proto, aby v následující vlně nezačal znovu vznikat tlak na nemocnice,“ vysvětluje hejtman.

Dle oficiálních statistik Ministerstva zdravotnictví je zhruba každý pátý diagnostikovaný na covid-19 ve věkové skupině 65+ hospitalizovaný, každý desátý diagnostikovaný nad 65 let zemře.  Očkování by pak v případě nákazy mělo výrazně zmírnit průběh onemocnění. Aktuální zájem o očkování ve skupině 65+ se pohybuje kolem 80 procent.

Další podrobné informace naleznete na veřejném dashboardu JMK .

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Olomouc - tramvajová trať na Nové Sady: trolejové vedení už stojí, jinde zpevňují zemi pod budoucí koleje Olomouc - tramvajová trať na Nové Sady: trolejové vedení už stojí, jinde zpevňují zemi pod budoucí koleje
Nová radnice v Ostravě chce zvýšit bezpečnost a informovanost občanů Nová radnice v Ostravě chce zvýšit bezpečnost a informovanost občanů
Davy dobrovolníků nedorazily, hasiči i policisté postupně snižují své nasazení Davy dobrovolníků nedorazily, hasiči i policisté postupně snižují své nasazení

Aquapark v Olomouci láká na novinku - Aktivity Park Aquapark v Olomouci láká na novinku - Aktivity Park
Památník Tomáše Bati sbírá ocenění Památník Tomáše Bati sbírá ocenění
Příprava nové parkovací politiky v Olomouci jde do finále Příprava nové parkovací politiky v Olomouci jde do finále


Komentáře