Brněnská přehrada má za sebou úspěšnou plavební sezonu

Brněnská přehrada. Foto: MoravskeListy.czBrněnská přehrada. Foto: MoravskeListy.cz

Letošní plavební sezona na Brněnské přehradě se znovu setkala s velkým zájmem. Lákadlem byla především staronová loď Morava.

Reklama

Největším lákadlem  letošní 74. plavební sezony na Brněnské přehradě byla staronová loď Morava z roku 1955.  Lodě převezly jen o dva tisíce méně cestujících než loni, a to 243.000. Přitom sezona byla vlivem koronavirové pandemie o šest týdnů kratší.

„Zmíněná loď Morava se vrátila na hladinu přehrady po více než roční rekonstrukci,“ uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková v tiskové zprávě.

Na webu poděkoval turistům, návštěvníkům Brněnské přehrady a všem, kteří využili služeb areálu, vedoucí lodní dopravy Martin Ecler. Symbolicky tak ukončil sezonu. Podle něj byl prázdninový zájem o plavby o čtvrtinu vyšší než loni.

V červenci i srpnu na Brněnské přehradě převezli téměř 90.000 lidí, loni to bylo o 20 až 30 tisíc méně. Návštěvnost neustávala ani v září, kdy se počet cestujících vyšplhal na 27.000, loni za stejné období to bylo o 10.000 méně.

Generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek pro média připomněl, že letos vyjely lodě na přehradu namísto 18. dubna až na konci května. Stejně jako všechny oblasti dopravy i lodní dopravu ovlivnila současná situace. „Přesto, že jsme sezonu začínali o šest týdnů později a provázela ji různá bezpečnostní opatření, se však naši příznivci a turisté nenechali odradit,“ cenil si ředitel přítomnosti návštěvníků.

Příští sezona by pravděpodobně měla začít tradičně v dubnu. Dopravní podnik chystá oslavy a speciální akce k polokulatému výročí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B

Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce
Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku


Komentáře