Brněnská přehrada má za sebou úspěšnou plavební sezonu

Letošní plavební sezona na Brněnské přehradě se znovu setkala s velkým zájmem. Lákadlem byla především staronová loď Morava.

Reklama

Největším lákadlem  letošní 74. plavební sezony na Brněnské přehradě byla staronová loď Morava z roku 1955.  Lodě převezly jen o dva tisíce méně cestujících než loni, a to 243.000. Přitom sezona byla vlivem koronavirové pandemie o šest týdnů kratší.

„Zmíněná loď Morava se vrátila na hladinu přehrady po více než roční rekonstrukci,“ uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková v tiskové zprávě.

Na webu poděkoval turistům, návštěvníkům Brněnské přehrady a všem, kteří využili služeb areálu, vedoucí lodní dopravy Martin Ecler. Symbolicky tak ukončil sezonu. Podle něj byl prázdninový zájem o plavby o čtvrtinu vyšší než loni.

V červenci i srpnu na Brněnské přehradě převezli téměř 90.000 lidí, loni to bylo o 20 až 30 tisíc méně. Návštěvnost neustávala ani v září, kdy se počet cestujících vyšplhal na 27.000, loni za stejné období to bylo o 10.000 méně.

Generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek pro média připomněl, že letos vyjely lodě na přehradu namísto 18. dubna až na konci května. Stejně jako všechny oblasti dopravy i lodní dopravu ovlivnila současná situace. „Přesto, že jsme sezonu začínali o šest týdnů později a provázela ji různá bezpečnostní opatření, se však naši příznivci a turisté nenechali odradit,“ cenil si ředitel přítomnosti návštěvníků.

Příští sezona by pravděpodobně měla začít tradičně v dubnu. Dopravní podnik chystá oslavy a speciální akce k polokulatému výročí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal
Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal


Komentáře