Petice občanů Krnova je proti skladům Kofoly ve městě. Zastupitelé zatím nerozhodli

KRNOV - Společnost Kofola má v plánu v horizontu tří až šesti let centralizovat do jednoho místa své dva krnovské provozy. Skladovací centrum z ulice Ve Vrbině chce přesunout do areálu výrobního závodu v ulici Za Drahou. Aby firma mohla sklady na novém místě vybudovat, musí dojít ke změně územního plánu. S tím veřejnost nesouhlasí.

Reklama

Plocha, kde mají skladovací prostory vzniknout, není v současné době určena pro průmyslovou výrobu a sklady, ale pro komerční zařízení. Společnost proto podala na krnovský odbor výstavby návrh na změnu územního plánu.

A jelikož podle stavebního zákona o pořízení změn územního plánu rozhoduje zastupitelstvo města, její návrh byl předložen k projednání zastupitelům na jejich prosincovém zasedání.

"V současné době produkci, kterou vytvoříme v závodě Za Drahou, převážíme kamiony na Vrbinu. Hledali jsme proto cestu, jak dopravu eliminovat a centralizovat výrobu a skladování do jednoho místa. Za tímto účelem jsme koupili objekt Slezské univerzity včetně pozemků a máme v plánu zde vybudovat zastřešené plochy pro skladování a nový sklad, který nahradí sklad Ve Vrbině. Nenavyšujeme kapacitu závodu, ale řešíme logistiku a skladování do jednoho místa a rovněž řešíme napojení na obchvat města. Z našeho pohledu je rozumné, abychom nepřeváželi produkci v rámci města a snižovali dopravní zatížení,“ řekl vedoucí výroby Kofoly Karel Teichmann.

Se záměrem firmy ale nesouhlasí na 900 lidí, kteří na podzim 2018 podepsali petici proti změně územního plánu. Obávají se, že vybudováním centrálního skladu dojde ke zvýšení kamionové dopravy i hluku.

Obyvatelé stávající bytové zástavby za tratí, směrem do centra města, budou nepřetržitě rušeni hlukem, prachem, čímž dojde k výrazné ekologické a hygienické zátěži. Nastanou komplikace s dostupností pěších, cyklistů, osobní automobilové dopravy i městské hromadné dopravy do centra a zpět. Navýšením hustoty provozu se nebývale zhorší podmínky obyvatel domů s pečovatelskou službou a bezpečnost všech občanů, denně budou kamiony působit problémy při najíždění na komunikaci I/57 i v jiných částech vnitřního města,“ stojí v petici.

S ohledem na petici zastupitelé o změně územního plánu zatím nerozhodli.

„Z diskuse vzešel úkol, že vedení radnice svolá třístranné jednání zástupců občanů podepsaných pod peticí s vedením firmy Kofola za účasti vedení města. Jednání by se mělo uskutečnit s největší pravděpodobností na Městském úřadě v Krnově. Svolání jednání zajistí radnice v co nejkratším termínu,“ uvedl v odpovědi na petici starosta Tomáš Hradil.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B


Komentáře