Redakce

Poslední články autora

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín

Tranzitní doprava se může po slavnostním otevření druhé části obchvatu Frýdku-Místku zcela vyhnout průjezdu městem. D48 od čtvrtka 22. prosince 2022 má souvislý úsek od Nového Jičína po Český Těšín.

Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum

Jihovýchodní část obchvatu Jihlavy, který má propojit silnici II/405 vedoucí ze Třebíče a silnici I/38 ze Znojma, má být hotova v roce 2024. Kraj Vysočina zahájil stavbu, na kterou musí do konce roku 2023 vyčerpat všechny evropské peníze z dotace.

Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Z obecného ohrožení z nedbalosti navrhla obžalovat policie jednoho člověka v souvislosti s výbuchem rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku. Při neštěstí zemřeli dva dobrovolní hasiči.


Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města

Po 20 letech dohadů by ještě ke konci roku 2022 mohla začít výstavba posledního úseku nejdelší české dálnice D1 z Prahy přes Brno do Ostravy a Bohumína k česko-polským hranicím. Úsek Říkovice - Přerov má stavební povolení.

Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží

Se změnou prosincových jízdních řádů se na zmodernizovanou železniční trať mezi Brnem a Blanskem vrátily vlaky. Otevřena byla i kompletně nově zrekonstruovaná stanice v Adamově.

Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai

Kvůli existenci dvou jihokorejských automobilek Kia u Žiliny a Hyundai u Frýdku-Místku chce na severní Moravě postavit továrnu na baterie pro elektromobily, tzv. gigafactory, jihokorejský gigant LG. Zprávu přinesl deník Právo.


Kontroly na hranici se Slovenskem pokračují. Počty běženců klesají

Kontroly česko-slovenské hranice pokračují do 27. prosince 2022, rozhodla o tom česká vláda. Původně ministerstvo vnitra chtělo kontroly prodloužit o další měsíc. Změnu postoje české strany uvítala slovenská vláda.

Po Baníku Ostrava trénuje od konce října fotbalisty Jihlavy. Není to sešup dolů, tvrdí Ondřej Smetana

V osmatřiceti letech se bývalý fotbalový útočník Ondřej Smetana stal na konci února 2021 hlavním trenérem prvoligového celku Baníku Ostrava. V dubnu 2022 byl ze svého postu odvolán. Do fotbalového dění v profesionálním fotbale se vrátil letos koncem října, kdy byl jmenován hlavním koučem druholigov…

Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal

Zajímavou hokejovou postavou je Tomáš Plíhal. Devětatřicetiletý útočník se zkušenostmi z NHL, Finska i české extraligy v dresu Třince působí momentálně jako hrající sportovní manažer druholigového celku HC Vlci Jablonec nad Nisou. Může se ohlížet za svoji dosavadní kariérou, ale žije i současným hok…


Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška

Někdejší prvoligový fotbalista Zbyněk Houška, který se po skončení aktivní kariéry vydal na trenérskou dráhu, nedá dopustit na svoje někdejší působení ve Vítkovicích. V ostravském klubu strávil čtyři sezony, ověnčené mistrovským titulem v československé lize a druhým místem.

Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška

Někdejší prvoligový fotbalista Zbyněk Houška, který se po skončení aktivní kariéry vydal na trenérskou dráhu, nedá dopustit na svoje někdejší působení ve Vítkovicích. V ostravském klubu strávil čtyři sezony, ověnčené mistrovským titulem v československé lize a druhým místem.

Vukadinovič se vrátil do Zlína

Fotbalový celek FK Fastav Zlín přivítal ve svých řadách staronovou posilu. Do týmu přichází srbský záložník Vukadin Vukadinovič, který přesvědčil vedení zlínského klubu a podepsal novou smlouvu. Uvedl to v tiskové zprávě web prvoligového mužstva.