V Brně kolabuje doprava. Led a námraza komplikuje MHD

1. prosinec 2014 | 23:10 | Brno
V Brně hořela tramvaj. Foto: Facebook.comV Brně hořela tramvaj. Foto: Facebook.com

Brno - Silná ledovka sevřela Brno, celodenní déšť a teploty kolem nuly způsobují v jihomoravské metropoli dopravní kolaps. Po celý den má problémy městská hromadná doprava, kolabují i vlakové spoje.

Reklama

"Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek dochází k intenzivnímu vytváření námrazy na trolejích a pevných trakčních zařízeních," uvádí na internetu brněnský dopravní podnik.

"Vzhledem k problematické sjízdnosti některých úseků může dosáhnout zpoždění některých spojů až 60 minut. V současné době se drtivá většina vozidel na linkách elektrické trakce pohybuje zcela mimo pravidelný jízdní řád," informuje brněnský dopravce MHD.

Podle Dopravního podniku tramvajová linka 8 je provozována pouze v úseku Starý Lískovec - Novolíšeňská. Úsek Novolíšeňská - Mifkova nelze v současné době tramvajemi obsloužit. Pro tramvaje linky 10 není sjízdný úseku Krásného - Stránská skála.

"Odpoledne došlo k přepálení troleje v ulici Joštova. Uzel Česká je v současné době bez napětí. Dále došlo k přepálení troleje u smyčky Ečerova, úsek Přístaviště - Rakovecká není tramvajemi obsluhován," uvádí web brněnského dopravce. "Pro trolejbusy linek 31 a 33 je neprůjezdná oblast Slatiny. Pro trolejbusy linky 37 není sjízdná oblast Kohoutovic. Pro trolejbusy linek 25, 26 a 27 není sjízdná ulice Žarošická."

"Všechny naše záložní autobusy jsou nasazeny na spojích náhradní dopravy, bohužel nejsme ovšem schopni plnohodnotně nahradit všechna uvázlá vozidla," omlouvá se brněnský Dopravní podnik.

Špatná dopravní situace je i v železniční dopravě. Námraza na trakčním vedení v Řikoníně na Brněnsku zastavila odpoledne v obou směrech vlakové spoje z Brna do Havlíčkova Brodu. Kvůli nepříznivému počasí nelze zajistit ani náhradní autobusovou dopravu. Námraza způsobila problémy také na nádraží v brněnské čtvrti Horní Heršpice.

Komplikace podle silničářů i meteorologů budou i v úterý 2. prosince 2014.

ČTĚTE:  Kamiony blokují hlavní tahy na Ostravsku. Námaraza sevřela severní Moravu

Kalamitní stav vyhlásili silničáři na Olomoucku a Prostějovsku

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

30/8 / Životní styl / SEVERNÍ ČECHY - Strávit dovolenou na druhém konci Česka? Proč ne! Z Brna, Zlína či Olomouce je to na sever Čech jen pět hodin. Stačí jet po dálnici D1 a za Prahou najet na D8. Pak uvidíte úchvatnou scenérii. České středohoří naznačuje, že přijíždíte překvapivě do krásného regionu.


Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí, říká hokejový obránce Petr Hořava

Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí, říká hokejový obránce Petr Hořava

12/11 / Sport / Přerov - S hokejisty HC Přerov přijel k prvoligovému zápasu do Ústí nad Labem nečekaně i obránce Petr Hořava. Měl by se stát nejnovější posilou přerovského celku, který bojuje v roli nováčka ve druhé nejvyšší soutěži. „V Přerově se ke mně chovají dobře a líbí se mi tady,“ svěřil se Petr Hořava.


Sbíráme nečekané body, ale sezóna bude dlouhá, uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

Sbíráme nečekané body, ale sezóna bude dlouhá, uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

25/10 / Sport / Olomouc, Liberec - Znamenité období prožívají hokejisté HC Olomouc v extralize. Po devíti kolech soutěže získali už 19 bodů, drží se v popředí tabulky a vděčí za to především sérii sedmi vítězných zápasů v řadě. „Zatím jsme spokojení, ale sezóna bude dlouhá,“ říká zkušený obránce Pavel Skrbek. Svým gólem rozhodl o vítězství Hanáků v Liberci!


Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

24/2 / Krimi / Uherský Brod - Zásahová jednotka vlítla do restuarce Družba v Uherském Brodě, kde útočník postřílel hosty. Po jeho řádění má být nejméně pět lidí mrtvých, Česká televize mluví o devíti obětech.

MoravskýHlas.cz Novinky v regionech

Ostravsko,


MoravskéListy.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MoravskéListy.cz na Facebooku


Redakce MoravskéListy.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!