V Brně kolabuje doprava. Led a námraza komplikuje MHD

1. prosinec 2014 | 23:10 | Brno
V Brně hořela tramvaj. Foto: Facebook.comV Brně hořela tramvaj. Foto: Facebook.com

Brno - Silná ledovka sevřela Brno, celodenní déšť a teploty kolem nuly způsobují v jihomoravské metropoli dopravní kolaps. Po celý den má problémy městská hromadná doprava, kolabují i vlakové spoje.

Reklama

"Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek dochází k intenzivnímu vytváření námrazy na trolejích a pevných trakčních zařízeních, " uvádí na internetu brněnský dopravní podnik.

"Vzhledem k problematické sjízdnosti některých úseků může dosáhnout zpoždění některých spojů až 60 minut. V současné době se drtivá většina vozidel na linkách elektrické trakce pohybuje zcela mimo pravidelný jízdní řád, " informuje brněnský dopravce MHD.

Podle Dopravního podniku tramvajová linka 8 je provozována pouze v úseku Starý Lískovec - Novolíšeňská. Úsek Novolíšeňská - Mifkova nelze v současné době tramvajemi obsloužit. Pro tramvaje linky 10 není sjízdný úseku Krásného - Stránská skála.

"Odpoledne došlo k přepálení troleje v ulici Joštova. Uzel Česká je v současné době bez napětí. Dále došlo k přepálení troleje u smyčky Ečerova, úsek Přístaviště - Rakovecká není tramvajemi obsluhován, " uvádí web brněnského dopravce. "Pro trolejbusy linek 31 a 33 je neprůjezdná oblast Slatiny. Pro trolejbusy linky 37 není sjízdná oblast Kohoutovic. Pro trolejbusy linek 25, 26 a 27 není sjízdná ulice Žarošická."

"Všechny naše záložní autobusy jsou nasazeny na spojích náhradní dopravy, bohužel nejsme ovšem schopni plnohodnotně nahradit všechna uvázlá vozidla, " omlouvá se brněnský Dopravní podnik.

Špatná dopravní situace je i v železniční dopravě. Námraza na trakčním vedení v Řikoníně na Brněnsku zastavila odpoledne v obou směrech vlakové spoje z Brna do Havlíčkova Brodu. Kvůli nepříznivému počasí nelze zajistit ani náhradní autobusovou dopravu. Námraza způsobila problémy také na nádraží v brněnské čtvrti Horní Heršpice.

Komplikace podle silničářů i meteorologů budou i v úterý 2. prosince 2014.

ČTĚTE:  Kamiony blokují hlavní tahy na Ostravsku. Námaraza sevřela severní Moravu

Kalamitní stav vyhlásili silničáři na Olomoucku a Prostějovsku

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

30/8 / Životní styl / SEVERNÍ ČECHY - Strávit dovolenou na druhém konci Česka? Proč ne! Z Brna, Zlína či Olomouce je to na sever Čech jen pět hodin. Stačí jet po dálnici D1 a za Prahou najet na D8. Pak uvidíte úchvatnou scenérii. České středohoří naznačuje, že přijíždíte překvapivě do krásného regionu.


Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí,  říká hokejový obránce Petr Hořava

Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí, říká hokejový obránce Petr Hořava

12/11 / Sport / Přerov - S hokejisty HC Přerov přijel k prvoligovému zápasu do Ústí nad Labem nečekaně i obránce Petr Hořava. Měl by se stát nejnovější posilou přerovského celku, který bojuje v roli nováčka ve druhé nejvyšší soutěži. „V Přerově se ke mně chovají dobře a líbí se mi tady, “ svěřil se Petr Hořava.


Sbíráme nečekané body,  ale sezóna bude dlouhá,  uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

Sbíráme nečekané body, ale sezóna bude dlouhá, uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

25/10 / Sport / Olomouc, Liberec - Znamenité období prožívají hokejisté HC Olomouc v extralize. Po devíti kolech soutěže získali už 19 bodů, drží se v popředí tabulky a vděčí za to především sérii sedmi vítězných zápasů v řadě. „Zatím jsme spokojení, ale sezóna bude dlouhá, “ říká zkušený obránce Pavel Skrbek. Svým gólem rozhodl o vítězství Hanáků v Liberci!


Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

24/2 / Krimi / Uherský Brod - Zásahová jednotka vlítla do restuarce Družba v Uherském Brodě, kde útočník postřílel hosty. Po jeho řádění má být nejméně pět lidí mrtvých, Česká televize mluví o devíti obětech.
MoravskýHlas.czNovinky v regionech

Ostravsko,


MoravskéListy.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MoravskéListy.cz na Facebooku


Redakce MoravskéListy.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!