Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

30. srpen 2016 | 00:26 | Česko
Hrad Hazmburk u Libochovic. Foto: archiv MoravskéListy.czHrad Hazmburk u Libochovic. Foto: archiv MoravskéListy.cz

SEVERNÍ ČECHY - Strávit dovolenou na druhém konci Česka? Proč ne! Z Brna, Zlína či Olomouce je to na sever Čech jen pět hodin. Stačí jet po dálnici D1 a za Prahou najet na D8. Pak uvidíte úchvatnou scenérii. České středohoří naznačuje, že přijíždíte překvapivě do krásného regionu.

Reklama

Neprávem je Ústecký kraj považován za neatraktivní. Přitom, když ho navštívíte, objevíte krásnou krajinu. Zvláště rovina na sever od Prahy, dává vyniknout osamoceným kopcům, kterými je třeba Hora Říp či Hazmburk. V dáli při jízdě po dálnici uvidíme i siluetu kuželovitých kopců typu Lovoš nebo Milešovka.

Severní Čechy jsou i regionem hradů a zámků. Třeba Libochovice, které jsou známy i díky filmům a seriálům, nabízejí dva v jednom - jak zámek, tak zříceninu hradu Hazmburk. A aby toho nebylo málo, romantický pocit zajistí i řeka Ohře.

Libochovice jsou malebným městem v Poohří s výhledem na České středohoří.

Významným přírodním bodem, který je vidět už z dálky, je vrch vystoupající z nížiny rozprostírající se mezi Libochovicemi, Lovosicemi a Litoměřicemi.

Hrad Hazmburk majestátně se tyčí nad krajinou a pro Libochovice je tradičním symbolem, který láká turisty z celého Česka.

Zámek Libochovice je oblíbený mezi filmaři. Objevil se v seriálech, filmech a hlavně pohádkách.

Zámek stojí přímo v centru města a je proto snadno dostupný. Je symbolem města, tak jako socha Jana Evangelisty Purkyně, který se v Libochovicích narodil a ve své době na zámku žil.

Tato raně barokní stavba, která byla vystavěna ke konci 17. století známým italským stavitelem Antoniem della Portem, dnes láká na zajímavé prohlídky. Během nich se ponoříte do světa baroka, renesance a dalších slohů, které ovlivnily výzdobu a vybavení této kulturní památky.

Hrad Hazmburk je zříceninou, avšak dochovanou. Dvě impozantní kamenné věže jsou vidět z dálky a lákají k návštěvě. Pokud se rozhodnete pro výlet, připravte se na pěší pochod. Avšak po výšlapu z vrcholu na vás čeká nádherný výlet do krajiny.

Jde o středověkou zříceninu, které dnes dominují dvě věže – Bílá a Černá. Jsou zde i pozůstatky třetí věže. Po výstupu se vám kromě pohledu na starobylé stavby vyskytne úžasná scenérie na celé okolí. Z vrcholku lze dohlédnout i několik desítek kilometrů.

Avšak to nejsou jediné památky v regionu. V blízkém okolí je například vodní hrad v Budyni nad Ohří, klášter v Doksanech, Terezín, Roudnice nad Labem či Litoměřice. A již zmiňovaný Lovoš spjatý s Lovosicemi.

Krajinou protéká i řeka Labe, která z Polabské nížiny se mění na Bránu Čech. Následuje Ústí nad Labem a poté Děčín.

Turisticky atraktivní jsou i Labské pískovce s Národním parkem České Švýcarsko a Hřenskem. Milovníci zimních sportů zase ocení lyžařská střediska v Krušných horách.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

30/8 / Životní styl / SEVERNÍ ČECHY - Strávit dovolenou na druhém konci Česka? Proč ne! Z Brna, Zlína či Olomouce je to na sever Čech jen pět hodin. Stačí jet po dálnici D1 a za Prahou najet na D8. Pak uvidíte úchvatnou scenérii. České středohoří naznačuje, že přijíždíte překvapivě do krásného regionu.


Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí, říká hokejový obránce Petr Hořava

Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí, říká hokejový obránce Petr Hořava

12/11 / Sport / Přerov - S hokejisty HC Přerov přijel k prvoligovému zápasu do Ústí nad Labem nečekaně i obránce Petr Hořava. Měl by se stát nejnovější posilou přerovského celku, který bojuje v roli nováčka ve druhé nejvyšší soutěži. „V Přerově se ke mně chovají dobře a líbí se mi tady,“ svěřil se Petr Hořava.


Sbíráme nečekané body, ale sezóna bude dlouhá, uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

Sbíráme nečekané body, ale sezóna bude dlouhá, uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

25/10 / Sport / Olomouc, Liberec - Znamenité období prožívají hokejisté HC Olomouc v extralize. Po devíti kolech soutěže získali už 19 bodů, drží se v popředí tabulky a vděčí za to především sérii sedmi vítězných zápasů v řadě. „Zatím jsme spokojení, ale sezóna bude dlouhá,“ říká zkušený obránce Pavel Skrbek. Svým gólem rozhodl o vítězství Hanáků v Liberci!


Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

24/2 / Krimi / Uherský Brod - Zásahová jednotka vlítla do restuarce Družba v Uherském Brodě, kde útočník postřílel hosty. Po jeho řádění má být nejméně pět lidí mrtvých, Česká televize mluví o devíti obětech.

MoravskýHlas.cz Novinky v regionech

Ostravsko,


MoravskéListy.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MoravskéListy.cz na Facebooku


Redakce MoravskéListy.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!