České Švýcarsko nebo České středohoří. Objevte i Poohří

10. červen 2017 | 11:59
Hrad Hazmburk. Foto: archiv MoravskéListy.czHrad Hazmburk. Foto: archiv MoravskéListy.cz

Severní Čechy jsou atraktivní oblastí pro cestování, přestože se to na první pohled nemusí zdát. Jsou tu čtyři hlavní turistické oblasti, které je dobré podrobněji prozkoumat.

Reklama

Severní Čechy, konkrétně ta část patřící pod Ústecký kraj, má zhruba čtyři oblasti, která turisté a návštěvníci vyhledávají.

Jsou to Krušné hory, České Švýcarsko, České středohoří a Poohří.

Zatímco hory jsou hřebenatým pohořím rozdělující Česko a Německo, České Švýcarsko patří do oblasti Labských pískovců, CHKO České středohoří je i přes rozsáhlost méně navštěvované a objevované turisty, než by si ve skutečnosti zasloužilo.

To samé platí o Poohří.

Je to oblast od soutoku Ohře a Labe v Litoměřicích až po Klášterec nad Ohří. Na řece najdeme města jako Terezín, Louny, Žatec či Kadaň. A pak také malé město Libochovice.

Toto místo je atraktivní, neboť leží v údolí, avšak silueta kopců Českého středohoří je na dohled.

Navíc Libochovice jsou přímo napěchované pamětihodnostmi. Zámek Libochovice je přímo v centru, hrad Hazmburk nadohled. V okolí najdeme i vodní hrad v Budyni nad Ohří či klášter v Doksanech.

O Litoměřicích, Terezíně, Roudnici nad Labem či Lounech ani nemluvě. Všude tady najdeme památky a skvělá místa pro poznávání.

Především zámek v Libochovicích je atraktivní i tím, že si ho oblíbili filmaři. Natáčí se zde nejen reklamy, ale i pohádky a filmy.

Navštívit lze i Hazmburk na stejnojmenném kopci, který se tyčí nad rovinatou či mírně zvlněnou krajinou.

Region je populární i mezi výletníky na kole. C okolí Ohře najdeme mnoho stezek a cest, kde můžeme jezdit na kole a trávit aktivně třeba dovolenou.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

30/8 / Životní styl / SEVERNÍ ČECHY - Strávit dovolenou na druhém konci Česka? Proč ne! Z Brna, Zlína či Olomouce je to na sever Čech jen pět hodin. Stačí jet po dálnici D1 a za Prahou najet na D8. Pak uvidíte úchvatnou scenérii. České středohoří naznačuje, že přijíždíte překvapivě do krásného regionu.


Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí,  říká hokejový obránce Petr Hořava

Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí, říká hokejový obránce Petr Hořava

12/11 / Sport / Přerov - S hokejisty HC Přerov přijel k prvoligovému zápasu do Ústí nad Labem nečekaně i obránce Petr Hořava. Měl by se stát nejnovější posilou přerovského celku, který bojuje v roli nováčka ve druhé nejvyšší soutěži. „V Přerově se ke mně chovají dobře a líbí se mi tady, “ svěřil se Petr Hořava.


Sbíráme nečekané body,  ale sezóna bude dlouhá,  uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

Sbíráme nečekané body, ale sezóna bude dlouhá, uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

25/10 / Sport / Olomouc, Liberec - Znamenité období prožívají hokejisté HC Olomouc v extralize. Po devíti kolech soutěže získali už 19 bodů, drží se v popředí tabulky a vděčí za to především sérii sedmi vítězných zápasů v řadě. „Zatím jsme spokojení, ale sezóna bude dlouhá, “ říká zkušený obránce Pavel Skrbek. Svým gólem rozhodl o vítězství Hanáků v Liberci!


Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

24/2 / Krimi / Uherský Brod - Zásahová jednotka vlítla do restuarce Družba v Uherském Brodě, kde útočník postřílel hosty. Po jeho řádění má být nejméně pět lidí mrtvých, Česká televize mluví o devíti obětech.

MoravskýHlas.czNovinky v regionech

Ostravsko,


MoravskéListy.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MoravskéListy.cz na Facebooku


Redakce MoravskéListy.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!