Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí, říká hokejový obránce Petr Hořava

12. listopad 2015 | 19:32 | Olomoucký kraj

Přerov - S hokejisty HC Přerov přijel k prvoligovému zápasu do Ústí nad Labem nečekaně i obránce Petr Hořava. Měl by se stát nejnovější posilou přerovského celku, který bojuje v roli nováčka ve druhé nejvyšší soutěži. „V Přerově se ke mně chovají dobře a líbí se mi tady,“ svěřil se Petr Hořava.

Reklama

Proč jste ještě nenastoupil v přerovském dresu, když jste byl s jeho týmem na severu Čech?

Myslel jsem, že už budu hrát, ale čekalo se na vyřízení nějakých papírů. Ještě se to asi nestihlo vyřídit, tak jsem si dal aspoň rozbruslení a pak se koukl na hokej.

Kde jste působil naposledy?

Bohužel jsem byl u sestupu Kladna z extraligy v sezóně 2013/2014. Pak jsem odešel do Anglie, konkrétně do klubu Milton Keanes, který hraje čistě anglickou ligu. Tým má sídlo kousek od Londýna. Chodilo na nás v průměru přes dva tisíce fanoušků, kteří mužstvo i sponzorují. Nebyl to ztracený rok. Hodně jsem si zahrál, byl jsem herně vytížený.

Vrátil jste se zpátky do Kladna?

Byl jsem tam na zkoušce, a když to řeknu slušně, tak se mnou zametli. Víc bych to nechtěl komentovat do médií. Trénoval jsem individuálně a měl jsem možnost připravovat se s tamním starším dorostem, za což jsem vděčný. Díky tomu jsem se dostal na led.

Neuvažoval jste o Litvínovu? V mistrovském celku extraligy už působí váš starší bratr a zkušený útočník Miloslav Hořava. A loni tým vedl jako jeden z trenérů i váš otec Miloslav Hořava starší.

Tak to vůbec ne. Už je tam brácha, a ještě abych tam přišel i já, to v žádném případě (úsměv). Ani jsem nečekal, že bych dostal kontakt a nabídku z Litvínova, ani bych to nechtěl.

Takže jste se rozhodl pro prvoligový Přerov. První dojmy?

Ozvali se mi, kývl jsem na zájem a udělal jsem dobře. Jak už jsem naznačoval, vyřizovaly se administrativní záležitosti a zatím jsem nemohl hrát. V Přerově jsem potkal lidi, se kterými jsem už byl v jiných klubech. Třeba nynější trenér brankářů Martin Vojtek byl se mnou v Třinci, když chytal v extralize. Útočníka Tomáše Sýkoru znám už od společného působení v Ústí nad Labem.

Co očekáváte od probíhající sezóny?

Sám nevím, jak to bude vypadat, protože jsem první ligu dlouho nehrál. Těžko dopředu předvídat.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

Stále neobjevené severní Čechy překvapují. Zavítejte do Libochovic

30/8 / Životní styl / SEVERNÍ ČECHY - Strávit dovolenou na druhém konci Česka? Proč ne! Z Brna, Zlína či Olomouce je to na sever Čech jen pět hodin. Stačí jet po dálnici D1 a za Prahou najet na D8. Pak uvidíte úchvatnou scenérii. České středohoří naznačuje, že přijíždíte překvapivě do krásného regionu.


Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí, říká hokejový obránce Petr Hořava

Udělal jsem dobře a v Přerově se mi líbí, říká hokejový obránce Petr Hořava

12/11 / Sport / Přerov - S hokejisty HC Přerov přijel k prvoligovému zápasu do Ústí nad Labem nečekaně i obránce Petr Hořava. Měl by se stát nejnovější posilou přerovského celku, který bojuje v roli nováčka ve druhé nejvyšší soutěži. „V Přerově se ke mně chovají dobře a líbí se mi tady,“ svěřil se Petr Hořava.


Sbíráme nečekané body, ale sezóna bude dlouhá, uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

Sbíráme nečekané body, ale sezóna bude dlouhá, uvažuje olomoucký obránce Pavel Skrbek

25/10 / Sport / Olomouc, Liberec - Znamenité období prožívají hokejisté HC Olomouc v extralize. Po devíti kolech soutěže získali už 19 bodů, drží se v popředí tabulky a vděčí za to především sérii sedmi vítězných zápasů v řadě. „Zatím jsme spokojení, ale sezóna bude dlouhá,“ říká zkušený obránce Pavel Skrbek. Svým gólem rozhodl o vítězství Hanáků v Liberci!


Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

Masakr v Uherském Brodě. Střelec v restauraci zabil několik lidí

24/2 / Krimi / Uherský Brod - Zásahová jednotka vlítla do restuarce Družba v Uherském Brodě, kde útočník postřílel hosty. Po jeho řádění má být nejméně pět lidí mrtvých, Česká televize mluví o devíti obětech.

MoravskýHlas.cz Novinky v regionech

Ostravsko,


MoravskéListy.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MoravskéListy.cz na Facebooku


Redakce MoravskéListy.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!